22 grudzień 2021

Skorzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”!

zdjęcie: Skorzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”! / fot. KPP w Strzelinie
fot. KPP w Strzelinie
"Kwarantanna domowa" to bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.
REKLAMA

Aplikacja "Kwarantanna domowa" powstała, aby skutecznie i sprawnie kontrolować miejsca pobytu osób przebywających na kwarantannie, a jednocześnie wspierać je w tych trudnych chwilach. Jest ona dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Pamiętaj, że aplikacja „Kwarantanna domowa” przeznaczona jest tylko dla osób objętych kwarantanną. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny i nie ma możliwości, by korzystały z niej inne osoby.

Jak to działa?

Wszystkie osoby objęte kwarantanną dostają SMSa zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. WAŻNE jest to, aby aktywować aplikację w miejscu odbywania kwarantanny, po odebraniu SMSa. Otrzymanie wiadomości to znak, że dane osoby objętej kwarantanną pojawiły się w bazie i zostały prawidłowo zarejestrowane.

Więcej informacji, w tym regulamin uzyskać można na stronie www.gov.pl/kwarantannadomowa Na tej stronie znajdują się również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat działania aplikacji, w tym – jak

Przypominamy!

Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

 

Źródło: gov.pl

 

mł. asp. Łukasz Porębski

Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Strzelin
6.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:32
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelinie

kiedy
2023-01-26 19:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-26 15:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany