13 styczeń 2022

Zatrzymany sprawca włamania do samochodu dostawczego.

zdjęcie: Zatrzymany sprawca włamania do samochodu dostawczego. / fot. KPP w Strzelinie
fot. KPP w Strzelinie
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 27 - letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie włamania do samochodu i kradzież szlifierki kątowej. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w połowie sierpniu 2021 roku na terenie Strzelina. Na teren Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosił się mieszkaniec Strzelina, który złożył zawiadomienie w sprawie włamania do samochodu dostawczego Fiat Ducato i kradzieży szlifierki kątowej o wartości 600 zł. Na podstawie otrzymanego zgłoszenia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przystąpili do czynności zmierzających do wykrycia sprawcy czynu. Skrupulatnie i drobiazgowe śledztwo początkowo nie przyniosło zamierzonego rezultatu. Przełom nastąpił kilka dni temu kiedy to policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że w połowie sierpnia, późnym wieczorem 27 -latek (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) wracając do domu przechodził obok budynku mieszkalnego gdzie zaparkowany był samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Bez żadnego racjonalnego powodu sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka wszedł po wewnątrz pojazdu, dokonując kradzieży szlifierki kątowej.

W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się do przedstawianych mu zarzutów. Za swoje zachowanie sprawca odpowie przed sądem. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Łukasz Porębski

Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Strzelin
7.5°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:32
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelinie

kiedy
2023-01-26 19:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-26 15:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany