18 grudzień 2023

Sprawca włamania w rękach Policji

zdjęcie: Sprawca włamania w rękach Policji / fot. KPP w Strzelinie
fot. KPP w Strzelinie
Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do pomieszczenia gospodarczego w Gościęcicach. Skrupulatna i szczegółowa analiza zebranego materiału pozwoliła wytypować sprawcę czynu 24-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego. Zebrany materiał dowodowy przez śledczych dał podstawę do przedstawienia sprawcy stosownego zarzutu, za który zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Informacja o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego w Gościęcicach dotarła do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w minioną sobotę 16 grudnia br. Na miejsce natychmiast skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. Jak ustalono sprawca po wyłamaniu zabezpieczenia drzwi dostał się do wewnątrz pomieszczenia skąd ukradł elektronarzędzia, kable rozruchowe oraz komplet kluczy. W toku prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady, ponadto przesłuchano świadków.
Dalej rozpoczęto skrupulatną pracę operacyjną, aby jak najszybciej ustalić osobę, która dokonała czynu.
Jeszcze tego samego dnia wytypowano sprawcę, który mógł mieć związek z popełnionym przestępstwem. Na tej podstawie do sprawy zatrzymano 24-latka mieszkańca powiatu strzelińskiego.

Jak się szybko okazało mężczyzna był w posiadaniu całości skradzionego uprzednio mienia, który schował z swoim samochodzie. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na teren tutejszej jednostki celem wykonania czynności procesowych.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 24–latkowi stosownego zarzutu, za który zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Starszy aspirant Łukasz Porębski

Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie