4 październik 2023

Policjanci przeprowadzili instruktaż w zakresie procedury w przypadku wystąpienia zdarzenia podczas zbliżających się wyborów

fot. KPP w Strzelinie
Policjanci prowadzą spotkania z członkami poszczególnych komisji wyborczych. Wczoraj mundurowi gościli na terenie Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie. W trakcie szeregu spotkań policjanci przeprowadzają instruktaż w zakresie procedury związanej z ewentualnym wystąpieniem zdarzeń nadzwyczajnych podczas głosowania w trakcie zbliżających się wyborów oraz referendum. Policjanci zaplanowali jeszcze kilka spotkań z członkami komisji wyborczych na terenie poszczególnych gmin powiatu strzelińskiego.

W miniony wtorek 3 października br., na terenie Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie z członkami obwodowych komisji wyborczych. W trakcie wczorajszego spotkania Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Jacek Waś przeprowadził instruktaż w zakresie procedury związanej z ewentualnym wystąpieniem zdarzeń nadzwyczajnych podczas głosowania w trakcie zbliżających się wyborów oraz referendum. W ten sposób uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda w praktyce tryb powiadamiania o zdarzeniu nadzwyczajnym w oparciu o obowiązujący Kodeks Wyborczy. Spotkanie było niewątpliwie doskonałą okazją do omówienia zadań jakie spoczywają na członkach poszczególnych komisji wyborczych w przypadku wystąpienia zdarzenia nadzwyczajnego. Omówione zostały również zadania, które na podstawie obowiązujących przepisów spoczywają na Policji.

W trakcie wczorajszego spotkania uczestnicy chętnie zadawali pytania mundurowym, z których żadne nie zostało bez odpowiedzi. Członkowie poszczególnych komisji wyborczych wymienialni się również między sobą spostrzeżeniami. Na tej podstawie została wypracowana procedura w zakresie powiadamiania o ewentualnych zdarzeniach i incydentach w trakcie wyborów.
W najbliższym czasie policjanci zaplanowali jeszcze kilka spotkań z członkami komisji wyborczych na terenie poszczególnych gmin powiatu strzelińskiego.

asp. Łukasz Porębski