31 grudzień 2021

Kolejne zatrzymania poszukiwanych osób.

zdjęcie: Kolejne zatrzymania poszukiwanych osób. / fot. KPP w Strzelinie
fot. KPP w Strzelinie
Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego strzelińskiej jednostki Policji stale prowadzą pracę operacyjną mającą na celu m in. zatrzymywanie osób poszukiwanych, które ukrywają się przed organami ścigania. W ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali osoby, które od pewnego czasu ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.
REKLAMA

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Po wytypowaniu miejsca przebywania osoby poszukiwanej w minioną środę 29 grudnia br., wcześnie rano funkcjonariusze Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczegoudali się pod wskazany adres. Na miejscu wcześniejsze ustalenia potwierdziły się, a 39 - latek (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) był bardzo zaskoczony obecnością kryminalnych. Policjanci będący na miejscu dokonali zatrzymania mężczyzny, który w tym samym dniu został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Następnie w czwartek 30 grudnia 2021 roku funkcjonariusze dokonali zatrzymania 38 - latka (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który od pwenego czasu ukrywał się na terenie posesji gminy Borów. Zapewne w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za dokonane wcześniej przestępstwo. W tym samym dniu na terenie gm. Kondratowice dokonano kolejnego zatrzymania tym razem w ręce mundurowych trafił 37 - latek, który od pewnego czasu poszukiwany był w związku z nakazem wydanym przez oławski sąd.

Zatrzymani mężczyźni niezwłocznie trafili do zakładu karnego gdzie będą odbywać zasądzoną karę.

 

mł. asp. Łukasz Porębski

Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Strzelin
6.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:32
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelinie

kiedy
2023-01-26 19:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-26 15:00
miejsce
Strzeliński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany